Dieta wysokotłuszczowa a catering dietetyczny w Poznaniu – czy można zamówić ketogeniczne pudełka z jedzeniem?

Dieta ketogeniczna stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Stosują ją zarówno niektórzy sportowcy, jak i osoby, które po prostu chcą schudnąć. Co wyróżnia dietę wysokotłuszczową i czy jest dostępna w formie cateringu dietetycznego?

Ketogeniczne jedzenie pudełkowe – co musisz wiedzieć?

Dieta wysokotłuszczowa to alternatywny model odżywiania, który u niektórych osób może przynieść bardzo korzystne rezultaty. Nie jest to jednak dieta dla każdego. Jeżeli chcesz skorzystać z diety ketogenicznej, najpierw skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem – szczególnie jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia. 

Catering dietetyczny w wersji keto 

Dieta ketogeniczna jest trudna do zbilansowania. Dlatego komponowanie jadłospisu lepiej powierzyć specjaliście. Dobry catering na dowóz oferuje menu stworzone przez dietetyka, więc można mieć pewność, że dieta ze zwiększonym udziałem tłuszczów będzie zawierała wszelkie niezbędne składniki pokarmowe. Dieta ketogeniczna – podobnie jak inne jadłospisy – jest dostępna w kilku wariantach kalorycznych, więc można dobrać opcję do indywidualnych potrzeb. W końcu najlepszy catering dietetyczny, to taki który jest idealnie dopasowany do osobistych wymagań.

Jak wygląda ketogeniczna dieta pudełkowa w Poznaniu?

Każda dieta keto jest oparta na produktach bogatych w tłuszcze – zarówno roślinne, jak i zwierzęce. W jadłospisie można więc znaleźć potrawy bazujące na składnikach takich jak: mięso, ryby, jaja, nabiał, a także oleje roślinne, awokado czy orzechy. W takiej diecie ogranicza się ilość węglowodanów, więc zazwyczaj nie występują w niej produkty takie jak białe pieczywo, makarony, kasze czy tradycyjne słodycze.

W jadłospisie ketogenicznym można liczyć na dużą ilość różnego rodzaju potraw mięsnych, zapiekanek, zup, niskowęglowodanowych wypieków oraz sałatek. Przykładowe menu diety dostępnej w ramach cateringu dietetycznego w Poznaniu znajdziesz tutaj: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-poznan

Przeczytaj:  Dieta ketogeniczna a dna moczanowa – najważniejsze informacje

U kogo sprawdzi się niskowęglowodanowy catering dietetyczny?

Po takie rozwiązanie często sięgają osoby, które chcą szybko schudnąć. Dieta ketogeniczna może też być przydatna dla wszystkich, którzy chcą pokonać swoją słabość do słodyczy. Wiele osób uważa, że taki sposób odżywiania pozytywnie wpływa na samopoczucie i koncentrację.

Dieta pudełkowa jest też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy ciągle mają mało czasu. W ramach cateringu można otrzymywać kompletny zestaw posiłków na każdy dzień, więc nie trzeba się martwić o codzienne gotowanie i zakupy spożywcze. Taka forma jedzenia na dowóz jest bardzo chętnie wybierana przez singli i pary, którym często nie opłaca się samodzielne przygotowywanie posiłków.

Czy pudełkowa dieta ketogeniczna jest smaczna?

Wysokotłuszczowy jadłospis jest oparty na określonej grupie produktów. Uważa się, że tłuszcze są nośnikiem smaku, dlatego dieta ketogeniczna ma wielu zwolenników, którzy bardzo cenią sobie taki sposób żywienia. Oferowane przez catering dietetyczny menu jest przygotowywane pod okiem doświadczonych kucharzy, dlatego można liczyć na bardzo urozmaicone i ciekawe propozycje potraw. 

Co więcej, każdy z posiłków w danym dniu jest inny, a żadne danie nie powtarza się przez bardzo długi czas. Można także liczyć na dietetyczne desery, które pozwolą zaspokoić apetyt na słodycze, a jednocześnie są zgodne z zasadami diety ketogenicznej. W codziennym menu znajdziesz także wiele popularnych dań inspirowanych kuchniami całego świata. Pojawiają się w nim również zdrowsze zamienniki tradycyjnych potraw i popularnych fast foodów.

Materiał promocyjny

Powiązane:

Przeczytaj:  Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa - objawy, leczenie i rehabilitacja
Archiwum: listopad 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Dieta ketogeniczna a ryzyko wrzodów żołądka - jak postępować żywieniowo?

Następny artykuł

Kwasy tłuszczowe nasycone - skład, zastosowanie i metabolizm w organiźmie człowieka - pełny przewodnik 2023

Zobacz też