Zastanawiasz się, czy warto pomalować się na trening? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, czy makijaż jest odpowiedni na siłownię i ewentualnie na jaki się zdecydować.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie wizyty na siłowni bez makijażu, ale jak go wykonać? Warto dowiedzieć się, czy ćwiczenia w make-upie są dobrym wyborem. Podjęcie decyzji o make-upie na pewno będzie łatwiejsze. Zapraszamy do lektury!
Czy malowanie się na siłownię jest polecane?
Wysiłek fizyczny sprawia, że skóra zaczyna intensywnie się pocić. Jeśli będzie ona pokryta dodatkową warstwą kosmetyku, to jej oddychanie będzie utrudnione. Dojdzie do zatkania porów i powstawania niedoskonałości na twarzy. Dlatego uważa się, że nie powinno się robić makijażu na trening. Jednak w niektórych sytuacjach dozwolone jest wykonywanie delikatnego, lekkiego make-upu. Mowa tutaj o cerze problematycznej, przy której codzienny makijaż to podstawa. Osoby, które nie mają żadnych problemów skórnych, powinny zrezygnować z używania kosmetyków bądź je ograniczyć.
Makijaż foxy eyes – czy odpowiedni na siłownię?
Makijaż foxy eyes charakteryzuje się mocną, wyciągniętą czarną kreską, która sprawia, że zewnętrzna część powieki optycznie się unosi. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, stąd tak wielka popularność tego make-upu. Czy jest to dobre rozwiązanie na siłownię? Jeśli makijaż zostanie wykonany poprawnie i jednocześnie delikatnie, nie ma przeciwwskazań co do tego, aby w nim ćwiczyć. Warto tu jednak zaznaczyć, żeby robiąc foxy eyes na trening ograniczyć się tylko do makijażu oczu. Zbyt mocne dodatki w postaci czerwonej szminki nie są dobrym wyborem w takim miejscu.
Jaki makijaż twarzy zrobić na siłownię?
Zastanawiasz się, jak wykonać makijaż twarzy na siłownię? Przede wszystkim pamiętaj o stosowaniu kosmetyków, które nie będą zapychały porów. Najlepszym wyborem będzie podkład do twarzy o lekkiej konsystencji. Jednak jeśli możesz, to z niego zrezygnuj i użyj kremu BB, który nie tylko wygładzi twoją skórę, lecz także zamaskuje drobne niedoskonałości. Postaraj się nie stosować pudru i korektora, ponieważ mogą sprawić, że twoja cera będzie się świecić w trakcie ćwiczeń. Nie sięgaj również po róż do policzków lub bronzer, są to zbyteczne dodatki na sali treningowej.
Trening na świeżym powietrzu – o czym pamiętać?
Podczas treningu na świeżym powietrzu obowiązuje ta sama zasada, co w pomieszczeniach zamkniętych – im mniej makijażu, tym lepiej. Jednak należy tutaj koniecznie pamiętać o kremie do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli możesz, nie używaj podkładu do twarzy ani innych kolorowych kosmetyków. Tusz do rzęs, cień do powiek czy kredka do oczu mogą szybko się zetrzeć pod wpływem czynników atmosferycznych, więc lepiej używaj wodoodpornych produktów.
Jak malować usta na siłownię?
Malowanie ust powinno się ograniczyć do balsamu pielęgnacyjnego. Można wybrać produkt delikatnie barwiący, dzięki czemu usta będą ładniej wyglądały. Użycie szminki może grozić szybkim jej zmyciem, na przykład podczas częstego sięgania po napój lub poprzez przypadkowe pocieranie. Intensywne kolory szminek i błyszczyków nie powinny być brane pod uwagę przy makijażu na siłownię.
Ukończony trening – co zrobić z makijażem?
Po zakończeniu treningu koniecznie należy dokładnie zmyć makijaż i oczyścić twarz. Podczas ćwiczeń na skórze tworzy się szkodliwa mieszanka kosmetyków, kurzu i oczywiście potu. Pozostawienie ich na dłuższy czas na twarzy może doprowadzić do pojawienia się podrażnień lub – co gorsza – stanów zapalnych. Demakijaż można wykonać za pomocą specjalnych chusteczek jednorazowych lub płynu micelarnego i wacików. Warto też przemyć twarz delikatnym żelem, a następnie użyć toniku. Ostatnim krokiem jest nałożenie kremu.
Oczywiście kwestia malowania się na siłownię jest sprawą indywidualną. Jeśli ćwiczenia bez makijażu byłby dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem, to nie rezygnuj z make-upu. Pamiętaj tylko, żeby był on lekki, dzięki czemu twoja cera lepiej zniesie wysiłek fizyczny.
Powiązane:
- Makijaż, który jest zdrowy dla skóry? Oto nasza propozycja!
- Czy dieta ketogeniczna wpływa na trądzik?
- Ciąża a dieta. Czy sposób odżywiania wpływa na wyniki badań?
- Czym jest dieta ketogeniczna i czy warto ją stosować?
- Czego nie wolno jeść przy chorobach serca?
- Oliwa z oliwek: działanie, wartości, zastosowanie