Miód w diecie ketogenicznej – czy jest dozwolony?

Miód w diecie ketogenicznej

Dieta keto jest dosyć restrykcyjna i wymaga spożywania odpowiednich produktów. Miód w diecie ketogenicznej nie jest wskazany. Dowiedz się, w jaki sposób można go zastąpić.

Miód w diecie ketogenicznej nie jest dozwolony. Wszystko za sprawą obecnych w nim węglowodanów, które zaburzają ketozę w organizmie. Dlatego też jeśli odczuwasz potrzebę słodzenia, warto skorzystać z naturalnych, ale równie słodkich zamienników miodu.

Miód w diecie ketogenicznej – dlaczego nie można go spożywać?

Miód w diecie ketogenicznej jest produktem zakazanym. Powodem jest wysoka zawartość węglowodanów. 50 gram miodu to ok. 17 gramów węglowodanów, z czego większość pochodzi z cukru. Dieta keto polega na eliminacji węglowodanów, oraz zmniejszeniu ilości białka, na koszt zdrowych tłuszczów. Jest to niezbędne, by organizm zaczął wytwarzać ciała ketonowe trawiące tłuszcz. Niestety miód, pomimo swoich licznych zalet, nie jest produktem dozwolonym na diecie keto.

Miód w diecie ketogenicznej – naturalne zamienniki

Miód w diecie ketogenicznej jest produktem zakazanym, jednak istnieje kilka naturalnych zamienników cukru i miodu. Mogą one z powodzeniem być stosowane do słodzenia napojów lub jako dodatek do deserów i słodkich przekąsek. Najbardziej znane to przede wszystkim:

  • stevia – jest słodsza od rafinowanego cukru, ale co najważniejsze jest produktem naturalnym;
  • erytrol – słodzik, który z powodzeniem może zastąpić miód lub cukier;
  • ksylitol – zdrowy zamiennik miodu i cukru pozyskiwany z kory brzozy, nie zakwasza organizmu i korzystnie oddziałuje na zęby, wyglądem przypomina znany wszystkim cukier w kryształkach.

Miód w diecie ketogenicznej jest zakazany, ponieważ może zaburzać proces produkcji ciał ketonowych. Ilość węglowodanów zawartych w miodzie jest bardzo wysoka, co nie jest wskazane dla osób stosujących odżywianie keto. Miód można zastąpić naturalnymi słodzikami, które nie zawierają dodatkowych kalorii, co jest ważne u osób pragnących zrzucić dodatkowe kilogramy.

Powiązane:

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Co można pić na keto

Co można pić na keto – sposoby na uzupełnienie płynów

Następny artykuł
makijaż a trening

Makijaż a trening – czy warto malować się na siłownię? Jaki make-up jest zalecany?

Zobacz też