Dieta ketogeniczna 2023 – ile to kosztuje?

dieta ketogeniczna przykładowe składniki spożywcze

Dieta ketogeniczna jest popularnym sposobem odżywiania, który skupia się na jedzeniu produktów, które są bogate w białko i tłuszcze, a ubogie w węglowodany. Może być korzystnym sposobem odchudzania, zmniejszenia stresu i poprawy zdrowia. Jednak czy jest ona dostępna dla każdego? Jak dużo kosztuje dieta ketogeniczna w renomowanych cateringach dietetycznych?

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową, w której tłuszcze stanowią główne źródło energii, zamiast węglowodanów. Jest to zgodne z zasadami ketozy, stanu, w którym organizm wykorzystuje tłuszcze jako źródło energii zamiast węglowodanów. Głównym celem diety ketogenicznej jest wywołanie ketozy, aby umożliwić organizmowi spalanie tłuszczu zamiast węglowodanów. Dieta ketogeniczna była jedną z najpopularniejszych diet roku 2022 i wszystko wskazuje na to, że w 2023 również będzie popularnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ile kosztuje dieta ketogeniczna 2023?

Koszt diety ketogenicznej zależy od tego, jak szeroki jest jej zakres, liczba posiłków oraz kaloryczność. Istnieje na rynku wiele produktów, które można wykorzystać do wytworzenia posiłku ketogenicznego. Sprzedawane są także gotowe produkty, które są specjalnie zaprojektowane zgodnie z zasadami diety ketogenicznej. Są one zazwyczaj droższe niż produkty spożywcze, które można kupić w sklepie spożywczym. Jeśli chcesz zacząć dietę ketogeniczną, powinieneś spodziewać się, że wydasz więcej aniżeli w przypadku tradycyjnie przygotowywanych posiłków. Większość produktów spożywczych, których można użyć do przygotowania posiłków ketogenicznych, są droższe niż ich zwykłe odpowiedniki.

Jeżeli chodzi o diety ketogeniczne w cateringach dietetycznych, w tym przypadku zależy od ilości posiłków i kaloryczności. Przeciętny koszt miesięcznej diety ketogenicznej (bez weekendów) to koszt minimum 1,200 – 1,500 zł miesięcznie. W przypadku braku wystarczających środków warto pomyśleć o korzystnych na rynku pożyczkach na raty.

Przeczytaj:  Autofagia – biologiczny proces samoleczenia. W jaki sposób przebiega i jak go stymulować? Najważniejsze informacje

Podsumowanie

Dieta ketogeniczna jest skuteczną metodą odchudzania, zmniejszania stresu i poprawy zdrowia. Jest ona dostępna dla wszystkich, jednak koszt może być wyższy niż w przypadku stosowania innych diet, w tym różnego rodzaju głodówek. Jednak korzyści zdrowotne, jakie można uzyskać dzięki diecie ketogenicznej, mogą być warte wyższych kosztów. Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą liczbą czasu do przygotowywania posiłków, możesz zdecydować się na wybór popularnych diet pudełkowych. Do sfinansowania diety pudełkowej może przydatna być pożyczka na dowód.

Materiał promocyjny zewnętrzny

Powiązane:

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

3 powody, dla których warto pić ocet jabłkowy

Następny artykuł
Dieta ketogeniczna na masę

Dieta ketogeniczna na masę

Zobacz też