Ile kosztuje dieta ketogeniczna?

dieta ketogeniczna

Coraz częściej dostrzegamy potrzebę zmiany nawyków żywieniowych. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie w ten sposób możemy znacznie zoptymalizować naszą drogę do wymarzonej sylwetki. Jednocześnie w ostatnim czasie największą popularnością zaczęła się cieszyć dieta ketogeniczna. Zgodnie z założeniami jej twórców można dzięki diecie ketogenicznej stracić nawet 5 kilogramów w przeciągu dwóch tygodni. Oczywiście dieta ketogeniczna jest również dość ryzykownym przedsięwzięciem. Niemniej jednak ułożenie planu dietetycznego lepiej powierzyć profesjonalistom. Jednocześnie dieta ketogeniczna wiąże się z dość dużymi kosztami. Ile trzeba będzie w nią zainwestować?

Jaki jest koszt diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna jest niezwykle specyficznym sposobem odżywiania się. Tak naprawdę zakłada ona całkowite wykluczenie z jadłospisu węglowodanów, a co za tym idzie, trzeba je czymś zastąpić. Węglowodany są bowiem źródłem energii dla naszego organizmu. W diecie ketogenicznej zostają one zastąpione zdrowymi tłuszczami. Jednocześnie warto mieć na uwadze to, że dieta ketogeniczna wymaga świetnie dopracowanego jadłospisu, a także niezbędne jest przestrzeganie wszystkich zasad. Zwykle już sam kosz rozpisania diety ketogenicznej na 28 dni to około 500 złotych. Być może na pierwszy rzut oka nie jest to aż tak pokaźna inwestycja. Niemniej jednak warto zauważyć, że w jadłospisie diety ketogenicznej zwykle znajduje się wiele specyficznych produktów, głównie tłuszczy, które mają nam pomóc w dostarczeniu energii do organizmu. Wobec tego koszt miesięcznych zakupów w trakcie diety ketogenicznej może być już o wiele bardziej pokaźną inwestycją. Zgodnie z szacunkowymi kosztami, na taką dietę trzeba będzie wydać miesięcznie nawet ponad 2-3 tysiące złotych. Warto również wspomnieć o koniecznych odżywkach białkowych, szczególnie jeśli podczas diety ketogenicznej dodatkowo chcemy poświęcić czas na aktywność fizyczną. 

Przeczytaj:  Przepisy diety ketogenicznej: zdrowe, pyszne i proste dania

Pożyczka na dietę ketogeniczną może się opłacić!

Nie da się ukryć, że choć każdy z nas dysponuje z pewnością podobnymi środkami na koncie, to jednak zwykle miesięczny wydatek na zakupy i jadłospis może przekroczyć nasze możliwości finansowe lub w dużej mierze zaburzyć płynność finansową. Jednocześnie ciekawym rozwiązaniem z tej sytuacji może być rozważenie zobowiązania finansowego. Pożyczka pozabankowa na raty może się okazać alternatywnym sposobem na to, by cieszyć się spektakularnymi efektami diety ketogenicznej, a jednocześnie nie stracić przy tym naszej płynności finansowej. Co jest jednak najważniejsze taka pożyczka ma wiele zalet. Przede wszystkim instytucje pozabankowe zwykle bez problemu pozytywnie rozpatrują wnioski kredytowe, a także w przeciągu kilkunastu minut przyznają nam na konto dodatkowe środki. W ten sposób bardzo szybko nie tylko podreperujemy swój domowy budżet, ale także nie będziemy musieli rezygnować z diety ketogenicznej. Wniosek o pożyczkę możemy złożyć całkowicie przez Internet, więc nie musimy w tym celu nawet wychodzić z domu. Warto więc rozważyć taką alternatywę.

Aby otrzymać więcej informacji na temat pożyczek internetowych, warto sprawdzić stronę Saverium.pl

Powiązane:

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
keto omlet

Pyszny keto omlet z boczkiem i szpinakiem – pomysł na smażone na patelni śniadanie

Następny artykuł
Dieta dla kierowcy

Dieta dla kierowcy – czy zawodowi kierowcy muszą stosować dietę?

Zobacz też