Dieta keto a miesiączka – co warto wiedzieć? Czy stosując dietę wysokotłuszczową w ogóle trzeba zwracać uwagę na tę kwestię? Wyjaśniamy!
Jaki wpływ dieta ketogeniczna wywiera na gospodarkę hormonalną kobiecego organizmu i miesiączkowanie? Sprawdź, co warto wiedzieć w kwestii dieta keto a miesiączka!
Dieta keto a miesiączka – najważniejsze informacje
Zastanawia cię kwesta dieta keto a miesiączka? I słusznie! Niektóre kobiety, po przejściu na dietę ketogeniczną skarżą się na problemy związane z menstruacją. Zdarza się, że regularnie pojawiający się dotąd okres zanika albo zmienia się w nieprzyjemne plamienia występujące w najmniej oczekiwanym momencie. Część kobiet dodatkowo zaczyna borykać się ze wzdęciami i nasileniem objawów PMS takim jak np. bóle brzucha. Czym jest to spowodowane?
Dieta ketogeniczna to dość restrykcyjna dieta polegająca na wykluczeniu z jadłospisu wielu produktów. Wprowadzenie takich zmian efekty przynosi niemal natychmiast – jednym z tych bardziej pożądanych jest szybka utrata masy ciała. Jednak jednocześnie nagłe pozbycie się zbędnych kilogramów może zaburzyć gospodarkę hormonalną organizmu. Jednym z tego objawów są właśnie problemy z miesiączką.
Czy kobiety mogą stosować dietę ketogeniczną?
Czy oznacza to, że kobiety nie powinny stosować diety ketogenicznej? Nie! Dieta wysokotłuszczowa jest tak samo zdrowa dla mężczyzn, jak i kobiet! Warunkiem jest jednak jej odpowiednie ułożenie oraz regularna suplementacja niektórych składników.
Ważne jest więc, aby w twoich codziennych posiłkach nie zabrakło ryb i owoców morza, orzechów i pestek czy pełnotłustego nabiału. Pamiętaj także o przyjmowaniu witamin z grupy B, żelaza, magnezu, witaminy C oraz kwasów omega-3. Wszystko to pomoże ci zachować organizm w dobrej kondycji i zminimalizuje „skutki uboczne” związane ze zmianą sposobu odżywiania.
Dieta keto a miesiączka – jaki wpływ na organizm może mieć zmiana sposobu odżywiania? Okazuje się, że ogromny! Dobrze rozplanowana dieta pozwoli ci cieszyć się wieloma korzyściami i nowym wyglądem. Ta z błędami – może niekorzystnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu.
Powiązane:
- Dieta ketogeniczna dla kobiet – co warto wiedzieć?
- Procent tłuszczu w ciele – jak sprawdzić jego zawartość? Prawidłowa ilość i metody pomiaru tkanki tłuszczowej
- Dieta ketogeniczna a dna moczanowa – najważniejsze informacje
- Dieta ketogeniczna – dla kogo będzie to dobry wybór?
- Czy dieta ketogeniczna ma wpływ na libido?
- Keto racuchy i placki z cukinii – idealne propozycje śniadaniowe