Dieta keto a miesiączka – jaki jest wpływ sposobu odżywiania na miesiączkowanie?

dieta keto a miesiączka

Dieta keto a miesiączka – co warto wiedzieć? Czy stosując dietę wysokotłuszczową w ogóle trzeba zwracać uwagę na tę kwestię? Wyjaśniamy!

Jaki wpływ dieta ketogeniczna wywiera na gospodarkę hormonalną kobiecego organizmu i miesiączkowanie? Sprawdź, co warto wiedzieć w kwestii dieta keto a miesiączka!

Dieta keto a miesiączka – najważniejsze informacje

Zastanawia cię kwesta dieta keto a miesiączka? I słusznie! Niektóre kobiety, po przejściu na dietę ketogeniczną skarżą się na problemy związane z menstruacją. Zdarza się, że regularnie pojawiający się dotąd okres zanika albo zmienia się w nieprzyjemne plamienia występujące w najmniej oczekiwanym momencie. Część kobiet dodatkowo zaczyna borykać się ze wzdęciami i nasileniem objawów PMS takim jak np. bóle brzucha. Czym jest to spowodowane?

Dieta ketogeniczna to dość restrykcyjna dieta polegająca na wykluczeniu z jadłospisu wielu produktów. Wprowadzenie takich zmian efekty przynosi niemal natychmiast – jednym z tych bardziej pożądanych jest szybka utrata masy ciała. Jednak jednocześnie nagłe pozbycie się zbędnych kilogramów może zaburzyć gospodarkę hormonalną organizmu. Jednym z tego objawów są właśnie problemy z miesiączką.

Czy kobiety mogą stosować dietę ketogeniczną?

Czy oznacza to, że kobiety nie powinny stosować diety ketogenicznej? Nie! Dieta wysokotłuszczowa jest tak samo zdrowa dla mężczyzn, jak i kobiet! Warunkiem jest jednak jej odpowiednie ułożenie oraz regularna suplementacja niektórych składników.

Ważne jest więc, aby w twoich codziennych posiłkach nie zabrakło ryb i owoców morza, orzechów i pestek czy pełnotłustego nabiału. Pamiętaj także o przyjmowaniu witamin z grupy B, żelaza, magnezu, witaminy C oraz kwasów omega-3. Wszystko to pomoże ci zachować organizm w dobrej kondycji i zminimalizuje „skutki uboczne” związane ze zmianą sposobu odżywiania.

Przeczytaj:  Przepis na keto ciasto czekoladowe z awokado – propozycja na święta wielkanocne

Dieta keto a miesiączka – jaki wpływ na organizm może mieć zmiana sposobu odżywiania? Okazuje się, że ogromny! Dobrze rozplanowana dieta pozwoli ci cieszyć się wieloma korzyściami i nowym wyglądem. Ta z błędami – może niekorzystnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu.

Powiązane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
dieta keto a karmienie piersią

Dieta keto a karmienie piersią – czy to dobre połączenie?

Następny artykuł
dieta ketogeniczna a brak woreczka żółciowego

Dieta ketogeniczna a brak woreczka żółciowego – co trzeba wiedzieć?

Zobacz też