W obecnej rzeczywistości wiele osób dąży do tego, by uzyskać zdrową i smukłą sylwetkę, na której nie ma ani grama zbędnego tłuszczu. Wobec tego niezwykle popularne stały się różnorodne rodzaje diet i sposobów żywienia. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych stała się dieta keto. Warto więc rozważyć zależność: dieta ketogeniczna a libido.
Na czym opiera się dieta ketogeniczna?
Dieta ketogeniczna stała się w ostatnim czasie chyba jedną, z najbardziej popularnych diet. Okazuje się jednak, że od początku jej pojawienia się, wzbudziła ona całą masę kontrowersji. Sami dietetycy wielokrotnie zastanawiali się nad jej słusznością i nad tym, czy jest ona po prostu odpowiednia dla naszego zdrowia i samopoczucia. Niemniej jednak jak to zawsze bywa, jeśli chodzi o różnorodne nowinki i nowości, wiele osób bardzo szybko i sprawnie podchwyciło temat diety ketogenicznej i zdecydowało się wprowadzić ją do swoich nawyków żywieniowych. W związku z tym pojawiło się na jej temat wiele, sprzecznych opinii. Jedni wskazywali na to, że w magiczny sposób udało się im zgubić zbędne kilogramy, z drugiej zaś strony pojawiły się głosy odnośnie tego, że pogarsza ona ogóle samopoczucie i ma niezwykle negatywne skutki uboczne. Jedno jest pewne, diety ketogenicznej nie można nazwać dietą w pełni zbilansowaną, a jej stosowanie przez dłuższy czas, rzeczywiście może wywołać szereg skutków niepożądanych. Warto jednak w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie są główne założenia diety ketogenicznej. Otóż na samym początku dość mocno rzuca się w oczy konieczność znacznego ograniczenia węglowodanów. Dieta ketogeniczna stopniowo, etap po etapie dąży do tego, by z naszych posiłków węglowodany w całości zniknęły. W ostatnim etapie diety, oczywiście powoli można do nich wrócić, jednak ich spożycie w dalszym ciągu mieści się dość grubo poniżej normy. Tu pojawia się więc pierwsza wątpliwość. Okazuje się, że to właśnie węglowodany pełnią rolę motoru napędowego i paliwa dla naszego organizmu, skoro dieta ketogeniczna kategorycznie ich zakazuje, wówczas konieczne jest znalezienie godnego zastępstwa. Dieta ketogeniczna, zamiast cukrów zaleca spożywanie…tłuszczów! Tak więc w praktyce, można powiedzieć, że zamiast łyżeczki cukru do porannej kawy lub herbaty, osoby praktykujące dietę keto, dodają np. łyżeczkę oleju kokosowego. Wynika to z prostej zależności. To właśnie węglowodany są przez nasz organizm spalane, a jeśli będzie ich brakować, wówczas nasz organizm rozpocznie spalanie nagromadzonego tłuszczu i tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście dieta ketogenicza przyczynia się więc do utraty wagi. Jednak jaki ma ona wpływ na potencję?
Dieta ketogeniczna a libido- co warto wiedzieć?
Wielu panów, przechodząc na dietę ketogeniczną, rozważało to, w jaki sposób wpłynie ona na ich potencję seksualną. Niemniejsze obawy pojawiły się również wśród żeńskiej grupy społeczeństwa. Panie zachęcone szybką utratą kilogramów tłumnie wprowadzały założenia diety ketogenicznej do swojego życia, a następnie zastanawiały się, w jaki sposób wpłynie to na ich libido. Wobec tego dieta ketogeniczna a libido- co warto wiedzieć? Otóż opinie co do jej wpływu na potencję są różne. Z pewnością dieta na potencję to nie dieta ketogeniczna i wynika to z prostego faktu. Dieta ta jest dietą niskowęglowodanową, a co za tym idzie organizm nie ma wystarczającej ilości glukozy, by przetransportować ją do krwi. W związku z takim problemem, zaburzeniom ulega również gospodarka hormonalna organizmu. Co więcej, hormon zwany serotoniną, czyli hormon szczęścia praktycznie całkowicie przestaje być produkowany. Takie problemy, zarówno ze strony gospodarki hormonalnej jak i gospodarki składników odżywczych przekładają się na fakt, że zarówno męskie jaki i kobiece libido zostanie mocno obniżone. Jeśli więc interesuje nas dieta na potencję, powinniśmy raczej szukać innych przepisów niż dieta ketogeniczna. Ona niestety nie wywiąże się odpowiednio z tego zadania, a wręcz przeciwnie doprowadzi do obniżenia popędu seksualnego.
Powiązane:
- Ile kosztuje dieta ketogeniczna?
- Dieta ketogeniczna a cholesterol – jak dieta niskowęglowodanowa wpływa na zdrowie?
- Dieta low carb – wpływ na zdrowie i przykładowy jadłospis
- Pyszne keto kokosanki bez cukru, na bazie mąki kokosowej
- Czy olej MCT wspomaga odchudzanie? Jak go spożywać?
- Mąka bez węglowodanów – produkty dozwolone na diecie keto